Categorieen
Artikelen
Partners
Categorieen
Artikelen
Partners
De verhuizing van een vrijstaande woning naar een appartement gaat meestal gepaard met verlies aan woonoppervlak en contact met de buitenruimte. Dat gold niet voor de bewoners van dit appartement, die een deel van een toenmalige hotelvleugel konden transformeren tot woonruimte. Maar hoe maak je van een voormalige eetzaal een gezellige woonplek, zonder in eilandjes te vervallen of roomdividers te plaatsen? Interieurarchitect Rebecca van Lier en interieurbouwer Jeroen Nooijens vonden de oplossing.

Wonen in harmonie
Het monumentale pand werd volledig gestript en casco opgeleverd. Toch bleven elementen, zoals een glas-in-loodraampje, bewaard. De inkomhal geeft links toegang tot de masterbedroom en rechts tot de woonruimte. Door het glas van de dubbele openslaande stalen deuren valt onmiddellijk het hoge haardmeubel op, dat precies tussen het zitgedeelte en de keuken staat. De elektrische haard is hier functioneel en sfeervol voor zowel de keuken als de zitkamer. De woonruimte is volledig open, zónder roomdividers, voor een licht en ruimtelijk gevoel. Met de juiste positionering zijn aparte eenheden gecreëerd. Dat was precies de wens van de bewoners. Zo is het home-office geen afgesloten kantoor geworden, maar staat het in verbinding met de keuken en woonkamer. De maatwerkkast is een modern element met vlakverdeling waarin ruimte is voor functionele apparaten zoals de printer. De kasten die JN Interieurbouw maakte zijn voorzien van een latjespatroon dat als stijlkenmerk fungeert, zoals vroeger in de art deco. Ook de keuze van het materiaal, eikenhout, en de kleur waarin dit gebeitst is draagt aan die eenheid bij, evenals het brons van het kookeiland dat op andere plekken terugkeert. Elk meubel beschikt over ruim voldoende bergruimte. Het zwevende tv-meubel bevat meerdere lades en zelfs in het haardmeubel is – onzichtbaar voor het oog – een opbergplek gemaakt.

Maatwerk maakt het verschil
Al in een vroeg stadium kon Rebecca van Lier haar ontwerp voorleggen, waardoor onder andere het lichtplan tot in detail kon worden uitgedacht. Die ontwerpvrijheid was zeker nodig in de slaapvleugel, waar de ruimte niet zo overdadig was als in het woongedeelte. Ook hier moest voldoende opbergruimte zijn. De slaapvleugel is dus niet alleen aantrekkelijk en decoratief, maar ook functioneel. Rebecca: “Functionaliteit is van ongekende waarde in een fijn thuis. Een standaardoplossing is niet altijd toereikend om die hoge mate van comfort te garanderen. Dat lukt enkel als je samenwerkt met een interieurbouwer. Jeroen Nooijens dacht steeds proactief mee. Met maatwerk is in principe alles mogelijk.”
Fotografie: Jaro van Meerten
Fotografie: Lizeth Ligtvoet