
Gashaarden voor buiten zijn de laatste jaren steeds populairder geworden en creëren een warme, uitnodigende sfeer in iedere tuin en op elk terras. Gashaarden branden schoon, zijn gemakkelijk te regelen en produceren aanzienlijk minder emissiedeeltjes dan houtgestookte haarden. En in tegenstelling tot houtgestookte haarden kunnen ze overal gebruikt worden: in binnensteden, appartementsgebouwen, maar ook kleine appartementen. Toch is gas zeker geen groene energiebron; allesbehalve. Gas is een grote vervuiler en heeft dus voor een aanzienlijk deel schuld aan het te hoge CO2-gehalte op aarde. Gelukkig is dat besef er. Rivelin is daarom een boomplantprogramma gestart om de gemaakte schade te herstellen. Dat betekent concreet dat voor elke gekochte Rivelin gas-buitenhaard soms wel tot 500 bomen worden geplant. RINT Company is een trotse importeur van dit merk en wil graag verhaal doen.
In het besef dat we allemaal onze rol moeten spelen bij het bestrijden van de effecten van klimaatverandering is Rivelin een samenwerking gestart met www.edenprojects.org. Voor iedere gashaard die Rivelin verkoopt vanaf 1 februari 2020 wordt een donatie gedaan om de aanplant van bomen te financieren. Rivelin doneert tot £40,- per gekochte buitenhaard. Het donatieniveau is afhankelijk van de kW-waarde van de gasbrander. Elke donatie zal de aanplant en het beheer van maximaal 500 bomen financieren in één van de 82 Eden-projectlocaties. Zodra deze bomen volgroeid zijn, kunnen ze elk tussen de 66 en 100 kg CO2 per jaar vastleggen.
Dit mooie initiatief heeft zich al effectief bewezen voordat het is begonnen. Als de geplante bomen namelijk geen 66kg per boom per jaar vastleggen, zal de hoeveelheid CO2 die door de geplante bomen wordt opgenomen ver de door de buitenhaarden afgegeven hoeveelheid CO2 overschrijden. Rivelin is bewust gaan zoeken naar groene manieren om de pijn van de milieubelasting te verzachten en is dan ook trots dat ze zich met recht milieubewust mag noemen. Rint Company Nederland is de exclusieve importeur van Rivelin en wil met liefde geassocieerd worden met deze groene visie.
Tekst: Marlou Peters – Overkamp
Fotografie: Rint Company
___
___
Meer projecten bekijken van Rint Company?