
Remy Meijers liet zich met name inspireren door de historie van het pand
Het verleden begint rond 1600, toen een houten gebouw werd neergezet op dit stukje grond aan de Keizersgracht. Het kreeg van oorsprong de functie van een theater, waar zelfs stukken van Shakespeare werden uitgevoerd en wat door vele bekende gasten, zoals de Prins van Oranje, werd bezocht.
Niet veel later kwam er een stenen gebouw, wat helaas in 1722 tijdens een voorstelling volledig afbrandde. Een jaar later werd een liefdadigheidsstichting eigenaar van het pand, waarna het pas in 1998 volledig werd gerenoveerd en heropend als luxe boutique hotel. Daarbij is de in het oog springende 18e-eeuwse Schouwburgpoort gelukkig behouden gebleven.
Eigentijdse touch
Voor het interieurontwerp van zestien nieuwe kamers, waaronder twee exclusieve suites, liet Remy Meijers zich met name inspireren door de historie van het pand. Hij koos voor eigentijdse, architectonische ingrepen en zijn kenmerkende ingetogen kleuren. Hij maakte er een uitgebalanceerd en levendig decor van. Alles wat je in de kamers ziet, is door Remy ontworpen. Hij paste meubels en verlichting toe uit zijn eigen collectie en combineerde het geheel met zelfontworpen bedden (voor Nilson Beds), kleden en kleine accessoires.
Het hele project is in slechts twee maanden tijd gerealiseerd, van ontwerp tot oplevering.
Meer projecten van Remy Meijers
___
Contactgegevens: