Categorieen
Artikelen
Partners
Categorieen
Artikelen
Partners
Wat een rust straalt het interieur uit van dit prachtige, direct aan zee gelegen appartement in Knokke Zoute. Het verblijf van nog geen zeventig vierkante meter is door Marlies Depoortere Interior Design omgetoverd tot een vakantiewoning die dubbel zo groot aanvoelt. Iedere centimeter is dan ook optimaal benut. Een nieuwe indeling – met organisch gevormde wanden, maatwerkmeubilair, een speciale stuctechniek, pietra di medici natuursteen, messing, verbleekt eikenhout, zachte kleuren en ingebouwde verlichting – vormen de hoofdingrediënten die het interieur laten stralen en de ruimtes optisch vergroten. De vloeren en wanden zijn voorzien van een zandkleurig stucwerk met een zachte korrel en vele fijne pigmenten die voor een diepe kleur zorgen; de plafonds zijn toon op toon geschilderd. In de wand verwerkte up- en downlighters geven een sfeervolle gloed. Deze lampen nemen zo geen kostbare plek in en werken zelfs verruimend.
Het vakantieverblijf bestaat uit meerdere ruimtes, waaronder een fraaie inkomhal. Deze hal heeft een zen-gevoel dat in het hele appartement heerst. De opvallende messing kapstokhaakjes hebben de vorm van sprokkelhout, een vorm die ook in kastgrepen terugkomt. In de kinderslaapkamer is een extra logeerplek geïntegreerd in het maatwerkstapelbed, een lavabo en een afsluitbare douche. De luxe mastersuite heeft een douchekamer met exclusieve materialen voor de open douche met lavabo. De open leefruimte beschikt over zeezicht, zowel vanaf de met bouclé gestoffeerde loungebank als vanaf de keuken met eethoek die Marlies volledig op maat ontwierp. De eetbank met opbergruimte loopt in een ronde belijning door in het keukeneiland; de unieke eettafel heeft twee rondingen en twee hoeken. De wandkastdeuren met inleg van cannage zijn een andere blikvanger in de ruimte net als de warme, okergele en oranje accenten die extra tot hun recht komen in de goudgele avondzon.
Marlies Depoortere: “Het appartement uit de jaren zeventig was al in de familie van dit gezin met twee jonge kinderen. Hoewel het in het jaar 2010 was vernieuwd, sprak de indeling met allemaal kleine kotjes en het gebruik van uitgesproken kleuren als geel en blauw, niet meer aan. We hebben alles dan ook gestript, modern comfort en nieuwe ramen toegevoegd en een interieur gecreëerd dat op subtiele wijze is verbonden met het strand en de zee. Daarvoor gebruikten we bijvoorbeeld zandbeige en blauwgrijze kleuren, en natuursteen en stucwerk met een kleur en textuur die op zand lijken. Een woning mag wel een beetje leven. Daarom voeg ik er altijd wel een kwinkslag aan toe met verrassende materialen, vormen en combinaties ervan.”
Fotografie: Bert Demasure